Nowe miejsce na mapie Poznania. Podologia Poznań będzie dostępna również w naszym gabinecie PODOMED NanoBeauty.

Czym jest podologia?

Podologia to dziedzina dotycząca kończyn dolnych w szczególności tkanek i skóry stóp. Można wyróżnić podologie medyczną zajmującą się dolegliwościami takimi jak stopa cukrzycowa i podologię kosmetyczną, na którą składa się na przykład zwykły pedicure. 

Podologia łączy w sobie wiele gałęzi medycyny takich jak: ortopedia, osteologia, neurologia czy dermatologia i wiele więcej. Jest to zdecydowanie interdyscyplinarna dziedzina, która wymaga ciągłej nauki i szkolenia. Podologia w głównej mierze zajmuje się diagnozą oraz leczeniem zmian skórnych i paznokciowych stóp. Podologia nie jest typowym zawodem medycznym, jednak wymaga znacznej znajomości wiedzy z tego zakresu. W 2015 podologia została wpisana na listę jako paramedyczny zawód i tak jest do dnia dzisiejszego. 

Niestety Polska ma spory problem w regulacji przepisów dotyczących kształcenia podologów.  Daje to spore pole do manewru dla osób, które chcą szybko zdobyć fach. Istnieje wiele kursów podologicznych, jednak należy pamiętać, że powinny one stanowić jedynie swoistego rodzaju uzupełnienie wiedzy uniwersyteckiej. 

Pacjenci zgłaszający się z problemami stóp wymagają całościowego podejścia. Zadaniem podologa jest trafna diagnoza i leczenie, która  powinna być poparta zarówno jego wiedzą jak i odpowiednimi badaniami. Kompetentny podolog przeprowadzi wywiad i zorientuje się w problemie Pacjenta, zachowując przy tym dużą empatię i okazując wsparcie. 

Stopy są miejscem dość intymnym dlatego bywają przyczyną kompleksów.  Stereotypy i przeświadczenia, że grzybica wychodzi z zaniedbania powodują, że osoby te wstydzą się chodzić boso. Nie mniej jednak grzybica częściej rozwija się u osób, które przesadnie dbają o stopy i paznokcie pozbawiając jej ochronnej powłoki. Zadaniem podologa jest zadbanie o wygląd, ale przede wszystkim zdrowie skóry, paznokci, tkanek podskórnych, mięśni i kości stóp.

podologia poznań

Podologia Poznań – jaki gabinet wybrać? 

Często wykształceni i profesjonalni podolodzy mają ciężkie zadanie, aby zdobyć zaufanie Pacjentów po nieudanych leczeniach wykonywanych przez przypadkowe osoby. W PODOMED przywiązujemy dużą wagę do naszej kadry. Pracują u nas osoby z wyższym wykształceniem w kierunku podologii. Dbamy o regularne sympozja i szkolenia naszych pracowników w celu aktualizacji wiedzy i poznania nowych terapii. 

Oczywiście poszukując usługi Podologia Poznań można trafić na wiele gabinetów, jednak jak wspominaliśmy wyżej są to najczęściej gabinety prowadzone przez przypadkowe osoby. Najważniejszym aspektem jest oczywiście podolog to jego wiedza i doświadczenie przekładają się na wyniki leczenia podologicznego. Warto wybierać gabinety, które tak jak my mają w swojej ofercie podologie medyczną. 

W PODOMED podolog przeprowadza wnikliwy wywiad z Pacjentem, w razie potrzeby zleca konsultacje lekarską i wykonanie badań co przyczynia się do lepszej diagnostyki i dobrania odpowiedniej terapiii. Kolejną bardzo ważną rzeczą poza pracownikami jest oczywiście sprzęt i produkty jakich używa dany gabinet podologiczny. PODOMED stawia na renomowane i cenione w świecie marki medyczne. Nie eksperymentujemy z Pacjentami. Wybieramy produkty, których jesteśmy pewni. 

Jeżeli podologia Poznań to tylko PODOMED – jeśli potrzebujesz konsultacji umów się na wizytę!

Podologia Poznań – dla kogo jest usługa?

Myśląc o podologii myślimy raczej o osobach starszych jednak jest to kolejny stereotyp. Oczywiście większy procent pacjentów stanowią osoby powyżej 50 roku życia, ale problemy stóp dotyczą również młodych. Najczęstszą przyczyną wizyty u podologa jest stopa cukrzycowa, wrastające paznokcie, haluksy czy odciski

Stopy ze względu na ciepłe i wilgotne środowisko w jakim przebywają większośc czasu mają tendencję do rozwijania infekcji grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych. Te stosunkowo drobne dolegliwości mogą stać się przyczyną problemów z biomechaniką kończyn dolnych.

Podologia to usługa dla osób z:

 • Problemami ze skórą stóp,
 • Zrogowaceniami (odciskami, modzelami),
 • Pękającą skórą na podeszwie stóp,
 • Infekcjami grzybiczymi, wirusowymi i bakteriowymi,
 • Problemami z płytką paznokciową – wrastające, odklejające paznokcie.

podologia poznań

Czym różni się podologia medyczna od kosmetycznej?

Podologia Poznań to usługi które można podzielić na zabiegi kosmetyczne oraz medyczne. Podologia kosmetyczna koncentruje się na wyglądzie paznokci i podeszwy stóp. Jednak prawdziwymi podologicznymi problemami zajmuje się podologia medyczna.  W przeciwieństwie do salonów kosmetycznych, oferujących klasyczny pedicure, nasi specjaliści w PODOMED skupiają się na rzeczywistych dolegliwościach stóp. 

Podologia medyczna – zakres działań 

Podologia medyczna dotyczy typowo dolegliwości o podłożu chorobowym lub patologicznym. Wskazana jest jeśli chodzi o zmiany w obrębie stóp i paznokci. W razie potrzeby nasi podolodzy konsultują się z najlepszymi lekarzami w celu lepszej diagnostyki i doboru leczenia. 

Podologia medyczna zajmuje się głównie:

 • Stopą sportowca
 • Odciskami
 • Modzelami
 • Nagniotkami
 • Suchymi i popękanymi piętami i podeszwami stóp
 • Grzybice, infekcje bakteryjne i wirusowe
 • Wrastające paznokcie
 • Przebarwienia paznokci
 • Stopa cukrzycowa

Leczenie podologiczne może składać się z etapów takich jak: 

 • Pełna ocena i konsultacja dotycząca stanu stóp, skóry i paznokci
 • Dokładne czyszczenie
 • Piłowanie i modelowanie paznokci
 • Usuwanie martwego naskórka i frezowanie stóp
 • Usuwanie pęcherzy, odcisków i wrastających paznokci
 • Wygładzanie modzeli
 • Inne wymagane czynności takie jak założenie klamry ortonoksyjnej,
 • Pielęgnacja i nawilżenie stóp
 • Odkażanie butów 

Klasyczny pedicure kosmetyczny

Klasyczny pedicure polega na zmywaniu lakieru lub ściągnięciu hybrydy, odsunięciu i wycięciu skórek, frezowaniu podeszwy stóp, oczyszczeniu oraz pielęgnacji paznokci. Stosuje się również różnego rodzaju peelingi i maski w celu poprawy efektu gładkich stóp.  

Podologia kosmetyczna jest dla osób, które chcą:

 • poprawić wygląd stóp – wygładzić, pomalować paznokcie
 • Zregenerować i odżywić skórę – usunięcie zrogowaciałego naskórka z podeszwy stóp,
 • Poprawić kondycję paznokci – nadać kształt i odżywić, 

Należy jednak pamiętać, że jeżeli występują jakiekolwiek problemy stóp o podłożu chorobowym należy udać się do gabinetu z podologią medyczną takiego jak PODOMED.  Takie przypadki wymagają specjalistycznego leczenia pod okiem profesjonalisty..

Kto nie powinien korzystać z podologii kosmetycznej?

 • Osoby z nieuregulowaną cukrzyca;
 • Osoby z oznakami grzybicy paznokci lub/ i stóp,
 • Osoby ze zmianami o podłożu alergicznym lub chorobowym,
 • Osoby z jakimikolwiek zmianami takimi jak modzele czy brodawki, 

podologia poznań

Podologia Poznań PODOMED

Gabinet PODOMED Nanobeauty powstał z myślą o holistycznym podejściu do naszych Pacjentów. We współpracy z lekarzami, z wyszkolonym personelem stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na mapie Wielkopolski. Podologia Poznań to oferta skierowana dla osób z Poznania i okolic, które borykają się z problemami stóp. Jesteśmy otwarci na ludzi i z pasją podchodzimy do naszej pracy. 

Doskonale wiemy jak stopy są ważne w codziennym funkcjonowaniu każdego z nas. Niestety narażamy je na niekomfortowe warunki, obciążenia, wilgoć i tym samym zwiększa się ryzyko powstawania różnego rodzaju patologii takich jak wrastające paznokcie, odciski czy grzybice. Dlatego właśnie postawiliśmy na podologie medyczną, która podchodzi całościowo do problemów stóp. Staramy się stworzyć miejsce profesjonalne, ale zarazem intymne i komfortowe dla Pacjenta. Każdego traktujemy indywidualnie z wielką empatią, starając się zrozumieć problem i dobrać najlepszą drogę terapii. To wszystko przekłada się na efekty naszej pracy i zadowolenie Pacjentów. 

Po więcej informacji zapraszamy do cennika lub kontaktu